Méregtelenítő diéta
Méregtelenítő diéta
A méregtelenítő diéta általában rövid tartamú diéta, amely minimálisra csökkenti a vegyi anyagok bevitelét. Olyan ételekre fekteti a hangsúlyt, amelyek biztosítják a méregtelenítés során szükséges vitaminokat, tápanyagokat és antioxidánsokat a szervezet számára. Olyan ételeket tartalmaz, amelyek „kihúzzák”, eltávolítják a mérgeket azáltal, hogy megemelik a bélmozgás és a vizelés gyakoriságát.
Mindannyian naponta ezernyi méreganyagnak és vegyszernek vagyunk kitéve a munkánk során, otthonunkban, a belélegzett levegőn, a bevitt ételen és vízen keresztül, valamint a gyógyszerek által. Ezenkívül sokkal több cukrot és finomított ételt fogyasztunk, mint az emberi történelem során valaha, és gyakran követünk el erőszakot testünkön különféle élénkítő- és nyugtató szerekkel. A tudósok évtizedek óta tanulmányozzák a levegő, a víz, az étel és a termőtalaj szennyező anyagait. Az amerikai gyáripar évente több mint 6 billió fontnyi (1 font =453,6 g), 9000 különböző fajtájú vegyszert termel. Évről évre több milliárd fontnyi ipari vegyszert ürítenek a vizekbe és a levegőbe. Így hát a tudósok elkezdték vizsgálni az emberi szervezet szennyezettségi szintjét, és felfedezéseik igencsak nyugtalanítóak.
A kutatások világosan bizonyítják, hogy testünk küzd azon mérgek- és vegyi anyagok hatásának semlegesítéséért, amelyeket belélegzünk, vagy más módon juttatunk szervezetünkbe. Ezek egyszerűen felhalmozódnak a sejtekben – különösen a zsírsejtekben -, a szövetekben, a vérben és a szervekben (mint pl. a vastagbél, a máj és az agy) és meg nem határozott ideig ott tárolódnak, mindenféle egészségügyi problémát okozva ezzel.
Amit minden méregtelenítő diéta alatt be kell tartani:
A kúra megkezdése előtti legalább két napban igyekezzünk könnyebb ételeket fogyasztani, kerüljük az alkoholt, a koffeint és az édességeket
A kúra első napját érdemes béltisztítással kezdeni: 20 g. keserűsót (gyógyszertárban kapható) oldjunk fel 1.5 dl vízben vagy fogyasszunk el fél liter Hunyadi-vizet! Időzítsük ezt akkorra, amikor nem kell sehova sem mennünk, mert hatásuk 1-2 órán belül jelentkezik! A béltisztítás nem elengedhetetlen, de segítségével fokozott hatást érhetünk el.
Rendkívül fontos a bőséges folyadék: napi 2,5-3 liter tiszta víz elfogyasztása kötelező! A vízen kívül csak ízesítetlen gyógyteákat és bio zöldség-/gyümölcsleveket lehet inni! Bármilyen koffeintartalmú vagy cukros ital, alkohol fogyasztása tilos, hiszen aláássa az egész méregtelenítő folyamatot!
A méregtelenítés után fokozatosan térjünk vissza a normál étrendre: a kúrát követő első két napban csak enyhén emeljük meg az ételmennyiséget, húst, cukrot, finomított élelmiszereket még ne fogyasszunk. Ha ezt nem tartjuk be, az elért pozitív hatásokat egy csapással semmissé tehetjük.
Méregtelenítés burgonyával:
A burgonya olajban sülve a karcsú derék ellensége, héjában főve azonban a legjobb barátja: amellett, hogy a szervezet számára létfontosságú vitaminok, rostok és enzimek gyűjtőháza, kiváló lúgosító és salaktalanító tulajdonsággal is rendelkezik. Hatására a vizesedést, ödémákat és gyulladásokat okozó anyagok is kiürülnek, így a burgonyakúrával nemcsak kilóinkból faraghatunk le, de a szem alatti táskák is eltűnnek, és nincs nála hatásosabb szer a narancsbőr ellen. Egy pár napos méregtelenítő diéta már látványos eredményeket hoz!
A kúra alapját a héjában főtt burgonya képezi, e mellé a következőket lehet még enni:
Bármilyen zöldség, kivéve a hüvelyeseket,
bármilyen gyümölcs, kivéve a banánt,
naponta 2-3 szelet teljes kiőrlésű kenyér.
Ügyeljünk arra, hogy egyszerre mérsékelt mennyiséget együnk, naponta legalább ötször étkezzünk, sót egyáltalán ne vagy csak minimális mennyiségben használjunk! Helyette különböző fűszerekkel tehetjük ízletessé ételünket. Időtartama vállalkozó kedvtől függően 3-5 vagy 7 nap.
Hatékony fogyókúra és méregtelenítés a rizsdiéta:
A barna rizs csodálatos táplálék: kiválóan eltelít, tápanyagtartalma pedig teljesen fedezi a szervezet szükségleteit. Ezen kívül rátapad a bélfalra, így szinte végigsöpri azokat, kipucolja a rárakódott méreganyagokat. Karcsúsít, megszépíti a bőrt, helyrehozza az anyagcserét és az emésztést. Méregtelenítésre legjobb a kerek szeműt választani, és itt is ügyeljünk a mérsékelt sóhasználatra. Fogyaszthatjuk mézzel, fahéjjal is, de ha sós ízre vágyunk, egy kevés szójaszósszal és fűszerekkel igazán ízletes lakomában lesz részünk.
Az 5 napos rizsdiéta minden napján:
Reggeli: 2-3 szelet teljes kiőrlésű tönkölykenyér, zöldtea/gabonakávé
Tízórai: gyümölcs, legjobb a szőlő/alma
Ebéd: 3-4 evőkanál főtt barnarizs tetszés szerint zöldségekkel vagy gyümölccsel
Uzsonna: gyümölcs vagy saláta zöldségekből
Vacsora: 3-4 evőkanál főtt barnarizs tetszés szerint zöldségekkel vagy gyümölccsel
Ha rászánjuk magunkat a méregtelenítésre, csináljuk végig ezt a pár napot becsületesen, hogy erőfeszítéseinkből a legtöbbet hozhassuk ki. Készüljünk fel előre lelkileg is, tartsuk be pontosan az utasításokat, főként a hármas aranyszabályt: a kúra előtti és utáni mérsékelt étkezést, valamint a bőséges folyadékfogyasztást! Csak az előírt ételeket együk, hiszen akár egy falat tiltott étel vagy egyetlen csésze kávé is tönkreteszi a méregtelenítés folyamatát. Ne ijedjünk meg, ha a kúrák első napjaiban bőrünkön pattanások jelennek meg – ez csupán a mérgek távozását jelzi, a diéta végére arcbőrünket tekintve igazán nem lesz okunk panaszra!
Készüljünk örömmel a kúra napjaira, hiszen csodás eredményekért munkálkodunk, ráadásul finomakat és elegendő mennyiségeket ehetünk – jutalmazzuk meg magunkat infraszaunával, masszázzsal és elegendő pihenéssel, amelyekkel tovább segíthetjük szervezetünk méregtől való megszabadulását. Kiváló közérzet, energikusság, tiszta bőr, ragyogó tekintet lesz munkánk eredménye, ráadásként 2-4 kilótól is megszabadulhatunk!
Enyhe méregtelenítő diéta:
Ha valaki fél az intenzívebb méregtelenítőkúrák „világába” kalandozni, vagy a testsúlyát nem akarja jelentősebben csökkenteni,ám szeretne mégis a szervezetében felhalmozódott salakanyagoktól megszabadulni, regenerálódni, egyúttal szervezetét hasznos, biológiailag értékes anyagokkal feltölteni, jó alternatíva, ha zöldség, gyümölcsnapokat tart, vagy egy hosszabb kúrát végez velük.
A zöldségek és gyümölcsök rengeteg vitamint, ásványi sót, nyomelemet, anyagcserét aktiváló enzimeket és soksok immunerősítő bioaktív anyagot tartalmaznak. Szervezetünk gyakorlatilag minden létfontos anyaghoz hozzájuthat a diéta során, így 2-3 hetes időtartam esetén sem kell tartanunk a hiánytünetektől.
A gyümölcsökben és zöldségekben található rostok alaposan kitisztítják, mintegy végigsöprik a bélnyálkahártyát, így nagymértékben elősegíti az emésztőrendszer kitakarítását. A zöldségek és gyümölcsök többsége segít a szövetek savbázis háztartásának kiegyenlítésében is, hiszen lúgosítanak, magas káliumtartalmuknak köszönhetően pedig ösztönzik az ödémák kiürülését, javítják a sejtek oxigén és tápanyagellátását. A kúra előnye, hogy semmi komolyabb megkötöttséggel nem jár, nagyon egyszerű a megvalósítása, és kevés előkészülettel jár. Kevésbé terheli meg a szervezetet, a megvonási tünetek szinte észrevétlenek maradnak, így munka mellett is könnyebb elvégezni, mint mondjuk a léböjtöt.
A kúra menete:
1. A kúra előtti napon:
Már lehetőleg csak könnyen emészthető ételeket fogyasszunk, vacsorára például csak natúr zöldséglevest vagy egyszerűbb salátát főtt krumplival. Napközben igyunk sok folyadékot, de ne fogyasszunk kávét vagy alkoholt. A kúra előestéjén még vacsora előtt két evőkanál egész lenmagot keverjünk bele két dl vízbe, majd azonnal igyuk meg. Lefekvés előtt pedig vegyünk egy kellemes illóolajos lazító fürdőt (például levendula, citromfű és gerániumolajjal).
2. A kúra során:
Reggel:
Igyunk meg 2-3 dl tejsavót vagy sótlan savanyú káposztalevet, a székrekedéssel küszködők pedig keserű gyógyvizet. Esetleg fel is hígíthatjuk ezeket.
Végezzünk száraz testledörzsölést: zuhanyzás előtt szizálkefével körkörösen dörzsöljük le a bőrünket a jobb lábtól felfelé haladva (sorrend: jobb láb, bal láb, jobb kar, bal kar, nyak, arc, törzs) úgy, hogy a szívtől legtávolabbi szakaszról haladjunk a szív felé. Majd zuhanyozzunk le. Legvégül hidegmeleg váltott zuhanyt végezzünk: átmelegedett testünket csapassuk le hideg vízzel (ennek sorrendje azonos a száraz ledörzsölésével). A hideget ismét kövesse meleg, majd újra hideg, ezt legalább háromszor ismételjük meg, végül hideggel fejezzük be.
Testápolásra lehetőleg csak természetes kozmetikumokat használjunk: körömvirág, levendula szappant, mandulavagy jojobaolajat. Reggelire együnk meg 1-2 érett gyümölcsöt, de minden falatot alaposan rágjunk meg.
Délelőtt:
Együnk meg 1-2 gyümölcsöt, igyunk sok folyadékot: gyógyteákat, gyümölcslevet hígítva, ásványvizet vagy lúgos gyógyvizeket, hogy a szövetek pHját optimalizáljuk, és a felesleges gyomorsavat megkössük. Ehhez használhatunk lúgos porokat is (1 teáskanállal 2 dl vízbe).
Délben:
Ehetünk ismét 2-3 gyümölcsöt vagy készíthetünk magunknak a felsorolt zöldségekből vegyes salátát is (frissen vagy pároltan).
Az elkészítés módja: a megtisztított zöldségeket feldaraboljuk, majd joghurtból, 2 evőkanál hidegen sajtolt olajból és fél citrom levéből fél dl vízzel salátaöntetet készítünk hozzá. A tetejét megszórhatjuk szezámmaggal, lenmaggal, apróra vágott dióval vagy mandulával is.
Natúr zöldségleveseket is lehet fogyasztani: ezek bármilyen zöldségből készülhetnek (kivéve a szárazbabot és a lencsét). A forrásban levő vízhez adjuk hozzá az előzetesen alaposan megtisztított, feldarabolt zöldségeket, pároljuk meg és fűszerezzük természetes fűszerekkel (például bazsalikom, gyömbér, lestyán, petrezselyem, zeller, hagyma, fokhagyma, kömény, curry, borsikafű). Ebből délben és este lehet fogyasztani tetszés szerinti mennyiséget. A főzéshez semmiképpen se használjunk levesporokat, mesterséges adalékokat!
Délután:
Együnk meg 1-2 gyümölcsöt, igyunk sok folyadékot, gyógyteákat, gyümölcslevet hígítva, ásványvizet vagy lúgos gyógyvizeket. Mozogjunk sokat a friss levegőn, járjunk szaunázni, végezzünk légző, és relaxációs gyakorlatokat.
Este:
Kerüljük a puffasztó zöldségeket, gyümölcsöket, helyette inkább fogyasszunk zöldséglevest vagy tejsavót és tegyünk fel egy meleg vizes hasi pakolást májunk tájékára.
3. A kúrát követő nap(ok)on:
Óvatosan szoktassuk vissza emésztőrendszerünket a bonyolultabb ételek fogyasztásához.
Reggelire együnk müzlit, gyümölcssalátát, joghurtot, esetleg barna kenyeret pirítva kevés vajjal és sovány sajttal.
Ebédre ismét fogyaszthatunk zöldséglevest, halat, főzelékeket, zöldséges egytálételeket és sok friss salátát.
Vacsorára, ha csak lehet, maradjunk meg még pár napig a leveseknél, tejsavónál és a nem puffasztó salátáknál vagy gyümölcsöknél.